Wizyta

uczniów naszej szkoły

w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej

Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” Częstochowa

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawych lekcjach bibliotecznych.

Klasa VI w dniu 23.11.2017 r. mogła dowiedzieć się czy : Warto być tolerancyjnym
Były to zajęcia biblioteczne z elementami edukacji międzykulturowej i antydyskryminacyjnej, mające na celu integrację grupy oraz rozwijanie u uczniów poczucia empatii i zdolności akceptowania siebie i innych.

Klasa 2a gim. w dniu 07.12.2017 r. dowiedziała się: Jak szukać, żeby znaleźć? – tradycyjne i nowoczesne źródła informacji.
Zajęcia polegały na wyszukiwaniu informacji z tradycyjnych źródeł, takich jak słowniki, encyklopedie, leksykony oraz ze źródeł nowoczesnych. Uczniowie nauczyli się korzystać z elektronicznego katalogu bibliotecznego i otwartych zasobów edukacyjnych oraz poznali zasady zaawansowanego wyszukiwania w Internecie.

Jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018 jest : Bezpieczeństwo w Internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych.

W związku z tym:

Klasa V w dniu 30.11.2017 r., a 07.12.2017 r. klasa 2b gim uczestniczyły w zajęciach z zakresu bezpiecznego wykorzystania Internetu, w trakcie których poruszane były następujące zagadnienia:

• PrzeGRAć życie – o uzależnieniu od gier komputerowych

• Jeden dzień bez Internetu – czy to możliwe?

Wyjazd do biblioteki w Częstochowie klasy połączyły z wizytą w kinie i na lodowisku.