W Zespole Szkół w Krzepicach odbył się  I Powiatowy Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Czytelniczy pod hasłem: „Sienkiewicz czytany być musi” w związku z trwającym Rokiem Sienkiewicza. Kategorie dla gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych

Konkurs miał charakter turnieju sprawdzającego  znajomość  treści  „Krzyżaków" ,  o wygranej decydowały również refleks i  szybkość  zgłaszających się drużyn.  Zmagania miały  innowacyjny charakter, przebiegały w sposób dynamiczny,  wymagały skupienia  i elastyczności zarówno od organizatorów, jak i uczestników. Reprezentanci naszej szkoły(Anna Krajewska, Agata Dudek, Aleksandra Bujak, Mateusz Kociszewski) zajęli wysokie 2. miejsce na 11 zespołów ze szkół z powiatu kłobuckiego.