13 października 2017 r. odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania na ucznia klasy pierwszej. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki "Kolorowe kredki", "Ślubowanie" i "Zrozumiałe abecadło" oraz odśpiewały hymn narodowy. Po części artystycznej odbyło się pasowanie na uczniów klasy pierwszej. Nad całością imprezy czuwała wychowawczyni klasy I Pani Katarzyna Sosnowska. W uroczystości pasowania przez Panią Dyrektor, wzięli udział nie tylko uczniowie kl. 1 i wychowawca, ale także burmistrz Kłobucka Pan Jerzy Zakrzewski i inni zaproszeni goście, a także rodzice oraz dwóch przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego - Dawid Małota i Ewa Kulesza, którzy prowadzili całą imprezę. Rodzice przygotowali poczęstunek dla uczniów klasy I oraz podarował im rożki z cukierkami. Wychowawca wręczył dzieciom dyplomy pasowania na ucznia klasy I.

Slubowanie 02

Slubowanie 01