Dnia 25 października 2017 w Przedszkolu Gminnym Nr 2 w Kłobucku odbył się VIII Gminny Konkurs Dendrologiczny dla Przedszkolaków.
W konkursie wiedzy wzięło udział 9 dwuosobowych przedszkolnych drużyn z terenu Gminy Kłobuck, w tym reprezentacja Przedszkola Gminnego w Kamyku oraz Oddziału Przedszkolnego w Nowej Wsi.

Dzieci w konkursie wykazały się wysokim poziomem wiedzy dendrologicznej (znajomością drzew liściastych i iglastych, budową liścia, drzewa, umiejętnością przyporządkowywania liści do nasion, gałązek drzew iglastych do szyszek, rozwiązywania zagadek m.in. nt. niszczącego nasze kasztanowce "szrotówka kasztanowcowiaczka" i zadań w kartach pracy.

Ostatecznie reprezentacje naszego Zespołu zajęły II i III miejsce.
Szczególne wyrazy uznania należą się Filipowi Pelczarowi przygotowywanemu przez Panią Jadwigę Bucką, który z powodu choroby kolegi z drużyny jako jedyny spośród ekip poszczególnych przedszkoli samodzielnie reprezentował Oddział Przedszkolny w Nowej Wsi zajmując II miejsce ex aexquo z reprezentacją Przedszkola Gminnego Nr 5 w Kłobucku, Oddziału Przedszkolnego ZSP w Libidzy oraz ZS w Białej.
Zespół Przedszkola Gminnego w Kamyku przygotowywany przez Panią Anetę Kwiatkowską w składzie Liliana Kochalska, Maria Zmysłowska uplasował się na III miejscu ex aequo z reprezentacjami Przedszkola Gminnego Nr 4 i Nr 1 w Kłobucku.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:
- Pan Tomasz Paciepnik, prezes Zarządu Oddziału LOP w Kłobucku;
- Pan Wojciech Niewęgłowski, Starszy Specjalista Służby Leśnej Nadleśnictwa Kłobuck;
- Pani Elżbieta Ząbkowska, Dyrektor Przedszkola Gminnego Nr 2 w Kłobucku;
- Pani Małgorzata Chłąd, członek Zarządu Okręgu LOP w Częstochowie i skarbnik Oddziału LOP w Kłobucku.

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, nagrody książkowe, kredki, odblaski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Filip Pelczar
Liliana Kochalska i Maria Zmysłowska