W roku 2017 przypada 500 rocznica reformacji. W pażdzierniku 1517 r. Marcin Luter ogłosił swoje tezy, rozpoczynając w ten sposób nową epoke w dziejach religii.

W związku z rocznicą organizowane są różne uroczystości i konkursy. Jednym z wydarzeń jest Wojewódzki Konkurs Wiedzy Historycznej dla Uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych, Ponadgimnazjalnych "Reformacja- 500 lat działalności w województwie śląskim i w Polsce". Organizatorem konkursu był regionalny ośrodek doskonalenia nauczycieli "WOM" w Katowicach. Brali w nim udział nasi uczniowie Grzegorz Jagoda (3a Gim) i Jakub Małyska (VII SP). Jakub zajął 3 miejsce i uzuskał tytuł laureata, a Grzegorz uzuskał tytuł finalisty. Obydwu uczniów przygotowywał Pan Mariusz Kasprzak.

konkurs 01