9 stycznia 2018 roku, naszą szkołę odwiedziła Indonezyjka – Mayang Ramadhanty Luthain. (Na szczęście pozwoliła mówić do siebie po prostu Mayang, obawiam się,że do ferii nie opanowalibyśmy jej pełnego imienia i nazwiska). Dziewczyna ma 19 lat, uwielbia gotować, biegać, słuchać muzyki i podróżować. Po prostu okazało się, że jest taka sama jak my. Przygotowała prezentację, w której pokazała nam swój kraj, opowiedziała o sobie i o celu swojej podróży. Dowiedzieliśmy się m.in.,jakie religie panują w poszczególnych regionach Indonezji, ile jest tam języków urzędowych (ponad 700!!!) i jakie kraje kolonizowały tamte tereny. A o Indonezję starali się prawie wszyscy - Hiszpanie, Portugalczycy, Holendrzy, Francuzi,a ostatnim krajem , który kolonizował Indonezję, była Japonia w latach 1942-1945. Mayang mówiła, że wszyscy szukali przypraw, które były drogie i trudne do zdobycia, szczególnie dla zachodnich krajów. Jednak to, co zaskoczyło mnie najbardziej, to fakt, że dzieci mają obowiązek chodzić do szkoły tylko do 12 roku życia, a to oznaczałoby, że za rok byłabym wolna!

Nasz gość okazał się niezwykle miłą i otwartą osobą. Poleciła nam najciekawsze miejsca w swoim kraju, odpowiedziała na wszystkie pytania i zrobiła sobie z nami pamiątkowe zdjęcia. Uważam, że wizyta Mayang była bardzo inspirująca, wszyscy mówili o niej same ciepłe słowa i co najważniejsze, okazało się, że choć jesteśmy różni i mieszakmy na różnych półkulach, to mamy takie same zainteresowania, marzenia, słuchamy tej samej muzyki i oglądamy te same filmy. Dla mnie najcenniejsza była możliwość porozmawiania z nią w języku angielskim. Życzę Mayang powodzenia i mam nadzieję, że będziemy mieli więcej okazji do takich spotkań.

Ng 01
Ng 02