W dniu 2 kwietnia reprezentanci klas I-III – Milena Zawada, Tymoteusz Belowski, Maja Maciejewska i Bartosz Szczypiór uczestniczyli w Zabawie urodzinowej – Hansa Christiana Andersena zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kłobucku.

Celem spotkania było poznanie twórczości pisarza, budzenie zainteresowań czytelniczych, sprawdzenie stopnia znajomości baśni, rozwijanie fantazji i twórczej wyobraźni. Uczniowie  w miłej atmosferze i z uśmiechem na twarzy rozwiązywali quizy, zagadki, układali puzzle. Milena Zawada, Tymoteusz Belowski i Maja Maciejewska pod kierunkiem wychowawczyń pani Ewy Piątek i pani Elżbiety Nowakowskiej zaprezentowali się w scence z fragmentu baśni pt. Królowa Śniegu oraz pięknie wykonali zaprojektowaną przez siebie okładkę książki. Doskonale dobranym strojem zachwyciła publiczność Maja Maciejewska, która odegrała rolę Królowej Śniegu. Wszyscy uczestnicy zabawy obejrzeli projekcję filmu „ Księżniczka na ziarnku grochu” oraz wykonali do niego ilustracje. Organizatorzy zadbali o podniebienia przybyłych gości i przygotowali dla nich słodki poczęstunek. Dziękujemy organizatorom zabawy urodzinowej za wspaniałe przyjęcie naszych uczniów i mamy nadzieję do zobaczenia za rok!

Zabawa urodzinowa