30 maja 2019 uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kamyku wzięli udział w III Turnieju Sportowym „DOBRA ZABAWA W DUCHU FAIR PLAY”, którego organizatorem był Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski. Turniej odbywał terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku.

Głównym celem imprezy było zapewnienie wszystkim uczestnikom turnieju możliwości uczestnictwa w atrakcyjnych formach aktywności ruchowej, promowanie zdrowego trybu życia, rozwijanie życzliwości i szacunku wobec uczestników turnieju oraz promowanie zdrowej rywalizacji.

Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych. W zawodach rywalizowały drużyny uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z naszej gminy. Wszystkich zgromadzonych przywitał Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski. Następnie drużyny przystąpiły do konkurencji sportowych takich, jak: strzały na bramkę, sztafeta sprawnościowa, biegi sztafetowe czy przeciąganie liny. Ponadto chłopcy rozegrali turniej piłki nożnej, a dziewczęta turniej piłki siatkowej.

W trakcie rozgrywek kibicujących i uczestników rozgrzewały zabawy ruchowe przy muzyce prowadzone przez instruktorkę Katarzynę Pikułę.
Wydarzeniu towarzyszyła również prezentacja wozów strażackich, wozu policyjnego, oraz ambulansu, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Każdy z uczestników mógł zobaczyć, jak wygląda i działa taki pojazd.

Na tegorocznym Turnieju obecny był również „Sznupek”, pluszowa maskotka policji, który zagrzewał do sportowej rywalizacji. Nie zabrakło też atrakcji takiej jak malowanie twarzy. Wszyscy uczestnicy w trakcie zmagań otrzymali wodę oraz słodki posiłek.

Na zakończenie Turnieju Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski podziękował wszystkim za wspaniałą zabawę. Oprócz pamiątkowych dyplomów Burmistrz wręczył medale oraz przekazał sprzęt sportowy dla każdej ze szkół.

Pogoda dopisała, dzieci kapitalnie się bawiły w duchu fair play, wygrała przede wszystkim fantastyczna atmosfera i wspaniałe samopoczucie wszystkich obecnych.