Uczniowie klasy 2 odwiedzili Folwark Kamyk gdzie brali udział w warsztatach kulinarnych.
Każdy uczestnik po wejściu na produkcję, aby poczuć się jak prawdziwy cukiernik, otrzymał do ubrania fartuszek i czapkę ochronną. Na początku dzieci zostały zapoznane z marcepanem - z czego się składa i co z jego pomocą można w cukiernictwie zrobić. Pierwszym zadaniem, postawionym przez panie prowadzące warsztaty, było zrobienie marcepanowego Kubusia Puchatka. Zabawy było co niemiara, a panie pomagały dzieciom w tworzeniu ich własnych rękodzieł, z którymi każdy miał zrobione zdjęcie. Następnie podzieleni na grupy uczestnicy wycieczki udali się do działu produkcyjnego czekolady. Tam wysłuchali informacji dotyczących produkcji czekolady. Jakie są jej rodzaje, co oznacza temperowanie czekolady i jak się ją wylewa. Widzieli, jak się wylewa tabliczki czekolady oraz jak oblewa się czekoladą ciasteczka i piernikowe serca. Każde dziecko pod czujnym okiem eksperta tworzyło lizaka czekoladowego i ozdabiało ciasteczka lukrem i posypkami kolorowymi. Po zastygnięciu czekolady na piernikach uczestnicy według własnego pomysłu mieli możliwość ozdabiać je kolorowymi posypkami, cukierkami. Na koniec każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom ze swoim i grupowym zdjęciem oraz piękne pudełeczka, do których włożył swoje cukiernicze wyroby. Firma CONSONNI nie zapomniała również o upominkach dla mam. Były to pyszne owsiane ciastka wraz z materiałami promocyjnymi firmy. Uśmiechnięte twarze uczestników warsztatów od początku do końca świadczyły o tym, iż wycieczkę można było zaliczyć do udanych!  Po zakończonych dwugodzinnych warsztatach dzieci udały się na plac zabaw i na lody. Opiekę sprawowały - wychowawczyni Pani Katarzyna S. i asystent nauczyciela Pani Agnieszka B.
con 03
con 02