foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. gen. J.Bema w Kamyku. Tutaj znajdziesz większość wiadomości o nas.

Zespół Szkolno-Przedszkolny

im. gen. Józefa Bema w Kamyku

Logowanie się do dziennika elektronicznego firmy Librus.

W przeglądarce internetowej wpisać adres zgodny z tym podanym na kartce ze szkoły. Na dzień tworzenia tej instrukcji jest to rodzina.librus.pl. Powinniśmy zostać przeniesieni na witrynę jak na obrazku poniżej. Wybieramy z menu rozwijanego poz. Zaloguj (strzałka nr 2 na obrazku). Otworzy się strona logowania (obrazek nr2)

 


 

Wpisujemy login i hasło otrzymane w szkole i klikamy przycisk ZALOGUJ.

 


Jeśli logujemy się pierwszy raz do dziennika lub pierwszy raz po resetowaniu hasła, będziemy zmuszeni do zmiany hasła. W pierwszym polu podajemy obecne hasło z kartki, a w następnych dwóch polach do wypełnienia – swoje wymyślone hasło, którego będziemy używać za każdym logowaniem do dziennika. Hasło musi posiadać przynajmniej jedną dużą literę, jedną cyfrę. Zaleca się użycie znaku specjalnego np. @, !, #, $ (aby uzyskać @ trzeba nacisnąć klawisz SHIFT i klawisz 2). Po wpisaniu haseł nacisnąć przycisk DALEJ

 


Jeśli udał się krok poprzedni ukaże nam się strona na której możemy podejrzeć wszystkie informacje o Państwa pociechach. Zalecamy wejść w Ustawienia (wskazuje czerwona strzałka na obrazku poniżej) 


Dzięki wpisaniu w polu Alias wymyślnej przez Ciebie użytkowniku nazwy, będziesz mógł jej używać przy logowaniu do dziennika elektronicznego zamiast ciągu cyfr, który dostałeś na kartce ze szkoły. (w przykładzie użyto 606666). Bardzo ważne jest zmiana w Danych konta użytkownika Imię Nazwisko. Domyślnie jest tam wpisane imię i nazwisko dziecka.


 Jeśli nie zmienicie tych danych – nauczyciele nie będą wiedzieli w module Wiadomości do kogo wysyłają wiadomość – czy do rodzica czy do dziecka. Podanie adresu e-mail daje możliwość samodzielnego zresetowania hasła przez użytkownika w przypadku zapomnienia hasła do dziennika. Wybranie opcji powiadamiania e-mailem o nowej wiadomości w dzienniku elektronicznym bardzo pomaga szczególnie gdy mamy podamy e-mail taki jak w telefonie komórkowym – wtedy przychodzi użytkownikowi e-mail na Gmailu – wiemy na bieżąco, że coś się wydarzyło.  A większość z nas często zerka na telefon 😊.

Firma Librus proponuje korzystanie z aplikacji mobilnej - lecz aby korzystać z wszystkich jej możliwości trzeba za to zapłacić. 

Dostęp do wszystkich funkcji za darmo uzyskujemy logując się na komputerze bądź telefonie komórkowym poprzez przeglądarkę internetową.

 

2020 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamyku Rights Reserved