foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. gen. J.Bema w Kamyku. Tutaj znajdziesz większość wiadomości o nas.

Zespół Szkolno-Przedszkolny

im. gen. Józefa Bema w Kamyku

„Maj z Książką”

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamyku miesiąc maj upłynął pod hasłem „Maj z książką”.

MK uczniowie na schodach
MK uczniowie na schodach

W ramach obchodów miesiąca z książką: wykonano dekorację korytarzy szkolnych, zorganizowano akcję „Podaruj drugie życie książce” podczas której, uczniowie mogli pozostawić we wskazanym miejscu przeczytaną przez siebie książkę, aby inny uczeń mógł ją zabrać i również zagłębić się w jej treść.

W maju rozpoczęło się wiele konkursów dla wszystkich grup wiekowych, zaplanowano i zrealizowano kolejne lekcje biblioteczne.

Od września trwa konkurs na najlepszego czytelnika szkoły podstawowej i gimnazjum.

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Wielka Liga Czytelników” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Wielka Liga. Celem Stowarzyszenia jest promowanie kultury literackiej, twórczej aktywności dzieci i młodzieży i wartości rodzinnych tak by kultura była atrakcyjną alternatywą spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży. Cztery uczennice naszej szkoły dotarły do półfinału konkursu, który został zorganizowany w Katowicach. Gratulujemy uczennicom: Nikoli Maźniewskiej z klasy III oraz uczennicom klasy V : Gabrieli Kowasz, Natalii Mysłek i Zofii Soluch. Jednym z wyróżnień dla wymienionych uczennic było wręczenie dyplomów i pamiątek przez autorkę książek dla dzieci panią Agnieszkę Frączek.

Cała działalność biblioteki ma na celu zachęcanie do czytania, nie tylko obowiązkowych lektur, ale także innej literatury współczesnej.

MK pudlo
MK pudlo

 

MK uczniowie z dyr
MK uczniowie z dyr

2020 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamyku Rights Reserved