15 marca w Studiu Koncertowym Radia Katowice odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie X edycji Wojewódzkiego Konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu” organizowanego przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską. W grupie 10 laureatów prestiżowego konkursu znalazła się Lena Kucharska -uczennica Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kamyku.

Ten projekt edukacyjny przekracza ramy tradycyjnego konkursu, bowiem stwarza młodym ludziom szansę na debiut literacki. Najlepsze prace będą opublikowane w pokonkursowym tomie wydanym przez katowicki oddział IPN. W tym roku na konkurs wpłynęło 259 prac uczniów z całego województwa śląskiego. Znalezienie się w grupie dziesięciu najlepszych jest dla Leny tym większym wyróżnieniem. Na uroczystości oprócz Jadwigi Wiśniewskiej obecni byli między innymi: Urszula Bauer- Śląski Kurator Oświaty, Jarosław Wieczorek- Wojewoda Śląski czy dr Andrzej Sznajder- Dyrektor oddziału IPN w Katowicach. Galę uświetnił występ Dominiki Świątek, która zaśpiewała utwory: Słowackiego, Herberta i Kaczmarskiego.

Karina Bernat - Kamińska

PiK 01