Szkoła Podstawowa we Wręczycy Wielkiej w grudniu zaprosiła naszych uczniów do wzięcia udziału w I Powiatowym Konkursie pod hasłem „Mickiewicz bawi, uczy, zachwyca…” Na ten apel odpowiedziały: Hanna Zmysłowska z kl. VI b i Patrycja Michalska z kl. VII a.

Głównym celem było propagowanie twórczości wieszcza, rozwijanie zainteresowania językiem polskim oraz pobudzanie wyobraźni i zdolności literackich. Uczestnicy zobowiązani byli do napisania opowiadania inspirowanego konkretnym utworem Adama Mickiewicza (kl. IV – VI) lub napisania wiersza inspirowanego twórczością poety (kl. VII – VIII).

Z radością informujemy, iż nasze uczennice doskonale poradziły sobie z tymi zadaniami – Hania otrzymała dyplom za zajęcie I, a Patrycja – III miejsca.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!