W dniu 11 listopada 2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w uroczystościach miejskich z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Reprezentację pocztu sztandarowego stanowili uczniowie klasy VIII:

• Katarzyna Polak,
  • Małgorzata Zielińska,
  • Wanessa Kobyłkiewicz,
  • Zuzanna Szymonik,
  • Iwo Florek,
  • Mateusz Sadowski.

Opiekun: Pani Joanna Ściebura

Dyrektor szkoły:  Pani Halina Wróbel

O godzinie 11:00 na Rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku zebrali się przedstawiciele Powiatu Kłobuckiego, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Ośrodka Służby Więziennej w Kulach, Ochotniczej Straży Pożarnej, Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku, Biblioteki Publicznej, Związku Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska Hufiec Kłobuck, Ligi Obrony Kraju Zarządu Powiatowo-Miejskiego w Kłobucku, Stowarzyszenia Górników w Kłobucku, Szkół i pozostałe delegacje oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy.

Tradycją w naszej gminie jest przemarsz i złożenie kwiatów w miejscach pamięci narodowej:  pod pomnikiem Matki Polki, pomnikiem Władysława Sebyły oraz pod pamiątkową tablicą Józefa Piłsudskiego, gdzie odczytano Apel Pamięci. Pierwszą część obchodów zakończyła msza święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Marcina w Kłobucku, przed którą, równo o godzinie 12, odśpiewano hymn Polski.

Dziękujemy uczniom, którzy poświęcili swój wolny czas i wraz z panią dyrektor i opiekunem reprezentowali naszą Szkołę podczas tak ważnej uroczystości.

Joanna Ściebura