Witamy na stronach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. gen. J.Bema w Kamyku. Tutaj znajdziesz większość wiadomości o nas.

im. gen. Józefa Bema w Kamyku

8 listopada w Muzeum Monet i Medali im. Jana Pawła II w Częstochowie odbyły się Zaduszki Katyńskie połączone z promocją i premierą książki „Prawda i Kłamstwo o Katyniu”. Jest to zbiór prac nagrodzonych w X Jubileuszowej edycji konkursu o tej samej nazwie organizowanym co roku przez Europoseł Jadwigę Wiśniewską.

W książce znalazła się praca tegorocznej ósmoklasistki Leny Kucharskiej, która została wyróżniona przez komisję w kwietniu. Pod opieką Pani mgr Kariny Bernat – Kamińskiej Lena stworzyła pracę pt. „Marzenie, które stało się koszmarem”, opowiadającą skomplikowaną historię oficera NKWD z polskimi korzeniami. W trakcie gali każdy z autorów prac umieszczonych w książce otrzymał pamiątkowy tomik. Uroczystość uświetnił koncert uczniów I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie, którzy emocjonująco oddali charakter imprezy. Zarówno Lenie, jak i Pani Karinie serdecznie gratulujemy i liczymy na więcej takich sukcesów.

Zaduszki 01
Zaduszki 02