W dniu 2 grudnia 2019r. w naszej szkole na sali gimnastycznej, stanęła ogromna, nadmuchiwana kopuła. Wchodzą do jej wnętrza, uczniowie z klas I-VIII i przedszkola, mieli okazję przenieść się       w świat oceanicznych tajemnic oraz odwiedzić odległe planety. Zaprezentowany w kopule,                   w technologii 3D film edukacyjny pt. "Ekspedycja Raf" przybliżył uczniom zagadnienia życia morskiego na Ziemi. Rafy koralowe i ich mieszkańcy, materiały i zdjęcia zrobiły niesamowite wrażenie na widzach. Multimedialny pokaz umożliwił łatwiejsze przyswojenie wiedzy przyrodniczej, a  dodatkowo pozwolił rozbudzić zainteresowania, uzupełnił wiedzę oraz zaspokoił ciekawość uczniów. Ta inspirująca podróż w głąb mórz i oceanów była dla uczniów źródłem wielu pozytywnych emocji i wrażeń.

Przedszkolaki podczas wizyty we wnętrzu kopuły, w jednej chwili, przeniosły się w świat kosmosu. Miały okazję dowiedzieć się i zobaczyć jak powstał Wszechświat, Galaktyki i Układ Słoneczny. Zobaczyć wiele ciekawych, astronomicznych procesów, a wśród nich ruch Ziemi i innych planet wokół Słońca. Zaciemnione wnętrze zapewniło niepowtarzalny klimat i umożliwiło dogłębne przeżycie każdej fazy multimedialnej przygody.

Ewa Piątek

kapsula