6 grudnia w szkole mieliśmy nietypowego gościa. Wraz ze swoimi elfami, reniferami, śnieżynkami, aniołkiem oraz córką i żoną – Panią Mikołajową zawitał u nas Święty Mikołaj – król reniferów we własnej osobie!

Razem ze swym orszakiem wyruszył w świąteczną podróż po klasach, aby spotkać się z każdym uczniem, wysłuchać jego życzeń oraz rozdać cukierki. Pani Mikołajowa, jako dobra żona, postanowiła zrobić mężowi prezent i namówiła każdą klasę na odśpiewanie piosenki świątecznej, bądź kolędy (koniecznie głośno, bo stary Mikołaj już nie dosłyszy). Mikołaj, jako największy fan Świąt (zaraz po pierwszej gwiazdce) był wniebowzięty słysząc tak piękne wykonania jego ulubionej muzyki. Oczywiście, nie zabrakło również Diabełka, który rozdał rózgi grzeczniejszym nauczycielom (z małą zachętą do poprawy w postaci cukierka), a tym, wpisanym na czerwono na listę najniegrzeczniejszych dał reprymendę i kilka żartobliwych uderzeń rózgą. Po wizycie w szkole, orszak Świętego Mikołaja, wraz z Diabełkiem polecieli saniami do przedszkola w Kamyku, a następnie w Nowej Wsi, w którym Święty wysłuchał życzeń najmłodszych i obiecał je spełnić.

Podsumowując, wizyta króla reniferów wywołała wiele pozytywnych emocji. Trzymamy kciuki, aby w przyszłym roku również nas odwiedził.

Lena Kucharska VIII SP

Mikolajki 22