9 marca 2020 roku uczniowie klasy 3 wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Sosnowską i opiekunem Panią Agnieszką Bachniak wybrali się na wycieczkę do Kina Sferycznego-Planetarium Instytutu Fizyki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego do Częstochowy na pokaz pt. "Tajemnica tekturowej rakiety". Celem tej wycieczki była obserwacja nieba oraz poznanie układu słonecznego. Uczniowie poznali budowę Słońca i krążące wokół niej osiem planet. Była to ciekawa i bardzo interesująca lekcja astronomii. Później pojechaliśmy do Papugarni Klara mieszczącej się przy ul. Kiedrzyńskiej w Częstochowie. Celem tej wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat życia papug. Dzieci mogły nakarmić ptaszki i je dotknąć. Papugi chętnie siadały na naszych ramionach, plecach, a nawet głowie. Bezpośredni kontakt z tak ciekawie kolorystycznie upierzonymi ptakami sprawił, że na trwale zapiszą się w pamięci dzieci.

Katarzyna Sosnowska

kl trzecia