Dnia 22 kwietnia 2021r. w Szkole Podstawowej w Kamyku odbył się XXXI Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. W konkursie wzięło udział 21 uczniów klas IV-VIII: Zuzanna Gawrońska, Bartosz Szczypiór, Zoja Malina, Laura Soboniak, Hanna Zmysłowska, Zuzanna Kochalska, Maja Florek, Jakub Kamiński, Hubert Kociszewski, Mateusz Stępień, Kamil Wichliński, Patrycja Michalska, Kamil Ściebura, Mateusz Wasik, Adam Werk, Malwina Leśkiewicz, Paulina Plaskacz, Natalia Radlak, Bartosz Tałaj, Mateusz Żurek, Dominika Cyra. Konkurs ma charakter jednorazowego testu.

Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Główną ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki. Uczniowie w ścisłym reżimie sanitarnym rozwiązywali zadania konkursowe stacjonarnie w salach pod czujnym okiem koordynatora konkursu Pani Małgorzaty Grzybowskiej oraz opiekunów konkursu Pani Doroty Jędryszczak, Pani Doroty Stolarskiej oraz Pani Joanny Ściebury. Laureaci konkursu z najwyższym wynikiem mają możliwość udziału w międzynarodowym obozie matematycznym, natomiast każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy breloczek.