Najważniejsza jest sama obecność-uczeń, który nie przystąpi do egzaminu, nie kończy szkoły.

Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎

Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych-smartfonów, smartwatchy itd. Telefony komórkorkowe deponujemy w dniach egzaminów w sekretariacie.

Pamiętamy o lekkim śniadaniu- w przerwie egazminów rodzice zadbają o to, abyśmy nie byli głodni. Szkoła zadba o to, aby przy każdej ławce w sali egzaminacyjnej stała butelka wody mineralnej Zabieramy również ważną legitymację szkolną-obserwator z kuratorium może poprosić o potwierdzenie tożsamości osoby wchodzącej na salę.Z egzaminu nie wychodzimy przed czasem. Rozwiązujemy zadania do końca, sprawdzamy ich poprawność, pilnując czasu.

Wszystkim zdającym życzymy powodzenia!