19 stycznia 2018 br uczniowie klasy 1 SP wraz z wychowawcą Katarzyną Sosnowską i swoimi dziadkami pojechali na wycieczką do Osikowej Doliny w Koziegłowach. Uczestniczyli oni w warsztatach artystycznych z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzień upłynął im bardzo pracowicie, ale wesoło.

Czytaj więcej: Atrakcyjny wyjazd klasy 1 na Dzień Babci i Dziadka

Walentynki czyli Święto Zakochanych, to jedno z najsławniejszych świąt na świecie. Historia Walentynek jest bogata, a ich nazwa pochodzi od Św. Walentego, który jest uważany na zachodzie za patrona zakochanych. Ale czy wiecie dlaczego?

Otóż Walenty z wykształcenia był lekarzem, a z powołania duchownym. Żył w III w. w cesarstwie rzymskim. Gdy cesarz Klaudiusz II Gocki zabronił żenić się i zakładać rodziny młodym legionistom, biskup Walenty udzielał im potajemnych ślubów, za co został wtrącony do więzienia. Tam zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika, która pod wpływem jego miłości odzyskała wzrok. Gdy cesarz dowiedział się o tym podjął decyzję o zabiciu Walentego. W przeddzień egzekucji Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał „Od Twojego Walentego”. Został stracony 14 lutego 269 r.

Czytaj więcej: Walentynki – Święto Miłości