foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Gen. J.Bema w Kamyku. Tutaj znajdziesz większość wiadomości o nas.

Zespół Szkolno-Przedszkolny

im. Gen. J.Bema w Kamyku

24 maja w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Razem z Panią Agnieszką Różalską, na konkurs, wybrały się trzy uczennice: Zofia Soluch z klasy VII, Małgorzata Zielińska z klasy VI oraz Lena Kucharska z klasy VI. Poziom był bardzo wysoki, a jury sprawiedliwe, lecz surowe. Konkurs przebiegł na korzyść dwóch naszych reprezentantek: Małgosia Zielińska została wyróżniona, natomiast Lena Kucharska zajęła III miejsce. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a zarazem zachęcamy do udziału w konkursach nie tylko recytatorskich i nie tylko z naszego ojczystego języka.

                                                                                                             Lena Kucharska kl. VI

7 czerwca w Szkole Podstawowej im. Dominika Savio w Kłobucku odbył się międzyszkolny konkurs poprawnej polszczyzny pod hasłem „Mistrzowie Języka Ojczystego”. W naszej damskiej reprezentacji znalazły się Dominika Cyra z klasy 5, Małgorzata Zielińska - uczennica klasy 6 oraz Natalia Mysłek, najstarsza z uczestniczek – z klasy 7. Dziewczyny pokazały się ze świetnej strony. Zostawiły w tyle przeciwników, zajmując wymarzone I miejsce. Celem konkursu było między innymi rozwijanie ekspresji twórczej, kreatywności oraz wyobraźni językowej, promowanie uczniów uzdolnionych językowo, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, popularyzowanie poprawnej polszczyzny i rozwijanie kluczowych umiejętności polonistycznych. Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w konkursach.

                                                                                                                   Lena Kucharska kl. VI

2018 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamyku Rights Reserved