W dniu 2 kwietnia reprezentanci klas I-III – Milena Zawada, Tymoteusz Belowski, Maja Maciejewska i Bartosz Szczypiór uczestniczyli w Zabawie urodzinowej – Hansa Christiana Andersena zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kłobucku.

Celem spotkania było poznanie twórczości pisarza, budzenie zainteresowań czytelniczych, sprawdzenie stopnia znajomości baśni, rozwijanie fantazji i twórczej wyobraźni. Uczniowie  w miłej atmosferze i z uśmiechem na twarzy rozwiązywali quizy, zagadki, układali puzzle. Milena Zawada, Tymoteusz Belowski i Maja Maciejewska pod kierunkiem wychowawczyń pani Ewy Piątek i pani Elżbiety Nowakowskiej zaprezentowali się w scence z fragmentu baśni pt. Królowa Śniegu oraz pięknie wykonali zaprojektowaną przez siebie okładkę książki. Doskonale dobranym strojem zachwyciła publiczność Maja Maciejewska, która odegrała rolę Królowej Śniegu. Wszyscy uczestnicy zabawy obejrzeli projekcję filmu „ Księżniczka na ziarnku grochu” oraz wykonali do niego ilustracje. Organizatorzy zadbali o podniebienia przybyłych gości i przygotowali dla nich słodki poczęstunek. Dziękujemy organizatorom zabawy urodzinowej za wspaniałe przyjęcie naszych uczniów i mamy nadzieję do zobaczenia za rok!

Zabawa urodzinowa

W środę 20 marca odbył się w naszej szkole spektakl pt. " Lampa Aladyna" w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego " Sztuka” z Trzebini. Udział w nim wzięły wszystkie przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami. „Lampa Aladyna” to adaptacja jednej z najsłynniejszych opowieści Szeherezady. Dzieci miały okazję wziąć czynny udział w spektaklu poprzez robienie zakupów oraz pomoc w sprzątaniu bazaru. Barwne, piękne kostiumy oraz elementy scenografii w pełni oddawały baśniową atmosferę spektaklu. Przesłaniem baśni było zwrócenie dzieciom uwagi na znaczenie uczciwości, szacunku i odpowiedzialności w życiu człowieka.

Lampa Aladyna
Lampa Aladyna1
Lampa Aladyna2
Lampa Aladyna3

Ile ważą szkolne tornistry?

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska ogłosiła 1 października Ogólnopolskim Dniem Tornistra. Akcja edukacyjna MEN, inauguruje projekt mający na celu zapobieganie zjawisku noszenia przez uczniów zbyt ciężkich plecaków.

Od 1 października w woj. śląskim, podobnie jak w całym kraju, odbywa się Miesiąc ważenia tornistrów. Jest to akcja edukacyjna zainicjowana przez MEN, realizowana przez inspekcję sanitarną                  z udziałem przedstawicieli kuratoriów oświaty. W wybranych 106 szkołach podstawowych w woj. śląskim zostanie ona przeprowadzona, także w naszej szkole. Przypominam wszystkim uczniom              o pozostawianiu podręczników i innych materiałów w szafkach. Nauczyciele przy realizowaniu podstawy programowej podczas zajęć korzystają z tradycyjnych podręczników ale również z zasobów internetu,  w tym m.in. bezpłatnych materiałów edukacyjnych, a także e-podręczników.

Kształtowanie prawidłowej postawy ciała jest jednym z warunków właściwego rozwoju fizycznego dziecka. Ciężkie tornistry mogą przyczynić się do niewłaściwej postawy, bólów kręgosłupa, zmniejszenia pojemności płuc. Cel Ogólnopolskiego Dnia Tornistra to zwrócenie uwagi na edukację prozdrowotną ukierunkowaną na profilaktykę wad postawy. Według wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego tornister powinien posiadać ergonomiczną, odpowiednio usztywnioną ściankę przylegającą do pleców, a jego ciężar – być rozłożony symetrycznie. Cięższe rzeczy należy umieścić na dnie, a lżejsze – wyżej. Zaleca się, by tornister miał równe, szerokie szelki, których długość umożliwi uczniowi jego swobodne wkładanie i zdejmowanie, jednocześnie zapewniając jak najlepsze przyleganie plecaka do pleców. Doradza się również dodatkowe zapięcie spinające szelki z przodu klatki piersiowej. Tornister należy nosić na obu ramionach.

2019 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamyku Rights Reserved