Na prośbę fundacji "Być Bardziej" zamieszczamy informację:

Szanowni Rodzice !

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w trwającej od 1 września 2018r. już V edycji  programu pn.„Dzwonek na obiad” w roku szkolnym 2018/19, w ramach którego rodzice uczniów z rodzin bardziej potrzebujących ubiegają się o dofinansowanie szkolnych obiadów. Program ten realizowany jest przez Fundację „Być Bardziej”, która w ten sposób przyczynia się do zniwelowania problemu niedożywienia dzieci i młodzieży w Polsce. Program ten objęty został patronatem honorowym: Minister Edukacji Narodowej, Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministra Zdrowia i wszystkich Kuratorów Oświaty w Polsce.

Fundacja „Być Bardziej” powstała pod koniec 2012r. Najważniejszym naszym celem jest walka z niedożywieniem wśród najmłodszych. W ostatnich czterech edycjach przy współpracy ponad 900 szkół udało nam się łącznie zebrać w akcji konkursowej „Grosz do grosza” 268 375,27 zł., co pozwoliło nam na sfinansowanie ponad 53 675 obiadów (przy średniej cenie obiadu: 5zł) dla naszych podopiecznych. Pragniemy dziś zaprosić Państwa do  dalszego udziału w tworzeniu społecznego programu pn. „Dzwonek na obiad”.

Chcemy, aby kolejne dzieci mogły otrzymywać dodatkowy ciepły posiłek. Do 30 września będziemy przyjmować wnioski aplikacyjne o finansowanie dożywiania. Uczniów z rodzin potrzebujących do naszego programu zgłosić mogą nauczyciele, pedagodzy lub rodzice poprzez wypełnienie internetowo i odesłanie na adres Fundacji wypełnionego wniosku wraz z załącznikami. Szczegóły ubiegania się o dofinansowanie posiłków dla uczniów wraz z wnioskiem aplikacyjnym można znaleźć w Vademecum stypendysty na www.dzwoneknaobiad.pl

Liczymy, że włączenie się Państwa Szkoły, dzięki Dyrekcji Szkoły znacząco przyczyni się do zrealizowania programu „Dzwonek na obiad” w Roku szkolnym 2018/2019 i obniżenia poziomu ubóstwa na terenie całego kraju. Już teraz cieszymy się, że los niedożywionych dzieci może odmienić się dzięki naszej współpracy.

LINK DO SKŁADANIA WNIOSKÓW: http://dzwoneknaobiad.pl/zgloszenie-dziecka-formularz/

ZAŁĄCZNIKI:
Vademecum stypendysty

Prezes Fundacji "Być Bardziej"
ks. Andrzej Sikorski

Patronat honorowy: