W ostatnim artykule podałam Wam zasady zachowania w czasie koronawirusa. Mówiłam, że w tej chwili nie powinniśmy wychodzić z domu, aby zmniejszyć ryzyko zarażania i zarażenia. Kwarantanna dla nas, uczniów i nauczycieli, trwa już prawie od 2 tygodni i jeszcze trochę potrwa. Siedzenie w domu, jest czasem potrzebne i przyjemne, jednak na dłuższą metę jest również bardzo nużące. Co więc robić w czasie tej pandemii aby się nie nudzić? Poniżej podaję Wam parę pomysłów zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

• Przede wszystkim nie zaniedbujcie obowiązków szkolnych. Odrabiajcie zadane lekcje na bieżąco, powtarzajcie omówione już tematy. Nie zostawajcie w tyle!
  • Czytajcie dużo, dużo, dużo książek! Mogą to być lektury wybrane przez Was, bądź te szkolne. Zaległe lub po prostu Wasze ulubione. Pobudzi to wyobraźnię i poprawi pamięć.
  • Sprzątajcie! Jestem pewna, że Wasz pokój jest zwykle w stanie… pozostawiającym wiele do życzenia. Czas aby to zmienić. Odkurzcie, umyjcie podłogi, pościerajcie kurze, umyjcie lustra i przewietrzcie cały pokój. Zobaczycie, że od razu będziecie chcieli spędzać tam swój wolny czas.
  • Posprzątajcie w szafie. Wiosenne porządki są zawsze dobrym pomysłem. Na pewno macie w szafie wiele ubrań, które na Was nie pasują, a na młodszego brata, siostrę – są idealne. Zmotywujcie do przejrzenia garderoby również swoich rodziców. Jeśli jesteście już prawie wzrostu i figury mamy bądź taty, to może zrobicie małą wymianę?
  • Ćwiczcie. Po domowych lekcjach wf’u lepiej się poczujecie. Wyjdźcie na podwórko, potańczcie przed lustrem, uprawiajcie yogę z trenerkami z YouTube’a lub po prostu idźcie na spacer. (Lecz z dala od ludzi innych niż z rodziny).
  • Teraz propozycja dla starszych dziewczyn. Poćwiczcie swoje zdolności w makijażu. Jeśli jesteście w tej dziedzinie nowe, odpalicie tutoriale z YouTube’a. Nauczycie się technik, sposobów, trików i krok po kroku będziecie w stanie wyczarować coś magicznego. Może pójdziecie w stronę charakteryzacji?
  • Odkrywajcie nowe zdolności. Próbujcie gotować, piec, malować, tańczyć, śpiewać, a okaże się, że jesteście wszechstronnie uzdolnieni.
  • Obejrzyjcie z rodziną jakiś film, nadróbcie zaległy serial. Po prostu zróbcie popcorn, usiądźcie wygodnie na kanapie i miłego seansu!
  • Najważniejsze dla ósmoklasistów. Przygotowujcie się i powtarzajcie do egzaminów. Wypełniajcie arkusze, powtarzajcie wiadomości i róbcie dodatkowe zadania. Egzaminy nas nie ominą! Prędzej czy później i tak się one odbędą. Im więcej i uważniej powtórzycie, tym lepsze wyniki uzyskacie.

Sami widzicie? Jest tyle do zrobienia! Możecie zafundować sobie domowe spa, pograć na komputerze, poczytać, posprzątać… Cieszcie się z każdego wolnego dnia i korzystajcie. Po prostu #zostanwdomu. <3

Lena Kucharska, VIII SP