Witamy na stronach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. gen. J.Bema w Kamyku. Tutaj znajdziesz większość wiadomości o nas.

im. gen. Józefa Bema w Kamyku

W dniu 14 lutego 2020 roku uczniowie klasy 3 wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Sosnowską        i Panią Agnieszką Bachniak pojechali do Częstochowy do Cinema City na film pt. "Dr Dolittle 2 D", wzięli udział w zajęciach pt. "Ahoj przygodo! Jak w podróż do świata zwierząt to tylko z Doktorem Dolittle".  Oglądany film był ciekawy, opowiadał o przygodach głównego bohatera doktora, który wyruszył na mityczną wyspę, by zdobyć lekarstwo dla królowej Anglii. Pomagały mu zwierzęta. Ciekawa gra aktorska, liczne przygody i humor to zachęta dla dzieci, aby obejrzeć na wielkim ekranie ekranizację książki. Wycieczka do kina była udana. Film i zajecia o przygodach mądrego doktora, który zaprzyjaźnił się ze zwierzętami, podobał się wszystkim bez wyjątku. Dodatkowym atutem był fakt, iż do kina pojechaliśmy w dniu świętego Walentego. Świadczą o tym zdjęcia, które zrobilibyśmy właśnie w tak uroczystym dniu.

Katarzyna Sosnowska

kla3

klas3

klasa3

klasa.3

Uczniowie klasy 3 przygotowani przez wychowawcę Panią Katarzynę Sosnowską wystawili 12 lutego 2020 roku w naszej szkole przedstawienie teatralne pt. "Szopka szkolna" dla dzieci z grup średniaków i starszaków naszego przedszkola, wychowawców i dyrekcji Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Kamyku. Przygotowali ciekawe stroje kolędników czyli aniołka, diabełka, baranka, osiołka i ucznia,  wzorowo zaprezentowali swoje rolę i zaśpiewali  kolędy "Przybieżeli do Betlejem pasterze" oraz " Gdy się Chrystus rodzi". Małym aktorom towarzyszyli pozostali uczniowie klasy 3 . Publiczność nagrodziła występujących uczniów gromkimi brawami. Wszystkim bardzo się podobał występ i obiecali, że będą nas częściej odwiedzali.

Katarzyna Sosnowska

kl3jpg

7 lutego w szkole, odbył się pokaz historyczny „Rekonstrukto”, podczas którego mogliśmy się dowiedzieć m.in jaką bronią dysponowali żołnierze niemieccy i rosyjscy podczas II wojny światowej. Rekonstruktorzy ubrani byli w mundury z tamtych czasów oraz mieli na wyposażeniu wiele rekwizytów, dzięki czemu mogliśmy jeszcze bardziej poczuć klimat II wojny światowej. Niektórzy z nas, wybrani szczęśliwcy, zostali ubrani w hełmy i wyposażeni w plecaki i broń (Spokojnie, uczniowie dostali do rąk tylko nieszkodliwe atrapy). Po skończonym przedstawieniu, każdy z widzów mógł dotknąć broni, zapoznać się z mundurami i zapytać o wszelkie szczegóły. Dzięki „Rekonstrukto” dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek i faktów, więc był to czas spędzony przyjemnie i pożytecznie.

2020 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamyku Rights Reserved