W dniu 11 listopada 2020 roku obchodzona jest 102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę – Narodowe Święto Niepodległości.  

11 listopada 1918 roku Polska po podpisaniu rozejmu w Compiegne Polska odzyskała niepodległość.


           „Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni…” 

                                                                                                          Jędrzej Moraczewski

Polacy po odzyskaniu niepodległości radowali się odzyskaną wolnością, chociaż widzieli przed sobą trudny czas. Niech ten DUCH WOLNOŚCI towarzyszy także naszym czasom.

Pomimo obecnych trudności, pomimo izolacji  przeżyjmy to święto w radosnej atmosferze aby nie zgubić ducha wolności w sobie. 

logo akcji Szkoła do hymnu 2020
logo akcji Szkoła do hymnu 2020

„Szkoła do hymnu” 2020

      Kolejny raz zachęcamy wszystkich rodziców, uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczność szkolną we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. 

     Nasza Szkoła została zgłoszona do wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.      

     Zachęcamy do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line oraz udostępniania zdjęć i filmów w mediach społecznościowych z oznaczeniem  #SzkołaDoHymnu

„Szanuj, kochaj, chroń” – broszura Ministerstwa Obrony Narodowej 

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Broszura wskazuje również, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”. 

Szanuj, kochaj, chroń - broszura MON