W dniu 4 czerwca 2021 roku grupa Uczniów naszej szkoły, a dokładnie uczennice klasy IV i VI b  pod opieką pana Wojciecha Kozaka i pani Joanny Ściebury oraz Wspaniałych Rodziców, uczestniczyła w rajdzie rowerowym.

Głównym celem rajdu było promowanie aktywnego trybu spędzania wolnego czasu,  podziwianie piękna przyrody oraz szeroko rozumiana integracja;)  Przystankiem docelowym była miejscowość Prusicko, w której odbyła się degustacja wędzonej/smażonej rybki- była pyszna.

Bilans rajdu: ok. 50 km w nogach, dwa lądowania w trawie …..  dużo radości i satysfakcji  z udziału.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY CHĘCI I WYTRWAŁOŚCI:)  SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW !!!!  JESTEŚCIE WIELCY!!!

Poprzednie zajęcia odbyły się 30 kwietnia. Nasi uczniowie brali udział w marszu z elementami survivalu. Dzieci uczyły się pracy na mapie, marszu na azymut z wykorzystaniem kompasu, pozyskiwania drewna i hubki do rozpalenia ogniska przy pomocy krzesiwa.  Jeszcze wcześniej tj. w okresie zimowym regularnie odbywały się spotkania, podczas których hartowaliśmy nasze organizmy morsując na zalewie Zakrzew w Kłobucku.

W sobotę 19 czerwca zaplanowano spływ kajakowy po rzece Liswarcie. Organizatorem tej formy rekreacji jest pan Wojciech Kozak, który niezmiennie zachęca i zaprasza do uczestnictwa uczniów i rodziców z naszego środowiska.