Od 18 maja 2023r. Nasza szkoła włączyła się do wojewódzkiego projektu edukacyjnego Szkoła Patriotów organizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Celem podejmowanych przez nas działań będzie kształtowanie postaw patriotycznych naszych uczniów poprzez przywracanie i podtrzymywanie pamięci o ważnych dla historii naszej Ojczyzny i regionu bohaterach i wydarzeniach.

Miejscem pamięci, które wybraliśmy jako najważniejsze dla naszej społeczności lokalnej  jest wzniesiony w 1979 roku w Nowej Wsi obelisk upamiętnia wykonaną  8 maja 1944 r. publiczną egzekucję 10 polskich zakładników przywiezionych z aresztu w Lublińcu, w odwecie za akcję przeprowadzoną przez miejscowych partyzantów.

Szkolnym koordynatorem projektu został pan Mariusz Kasprzak – nauczyciel historii.

Regulamin projektu PDF