15 marca 2019r. dzieci z naszego przedszkola miały możliwość obejrzenia widowiska teatralnego pt. "Piotruś Pan i piraci" w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Przedstawienie scenicznej adaptacji słynnego dzieła Jamesa Matthew Barriego pt. "Przygody Piotrusia Pana" odbyło się na deskach sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku, dokąd dzieci wybrały się szkolnym autobusem.

Sztuka komediowa pełna humoru sytuacyjnego i słownego, świat fantastyczny łączący się z realnym, bogata aranżacja środków scenicznych - charakteryzacja, ciekawe rekwizyty, rozbudowana dekoracja, zaskakujące rozwiązania oprawy świetlnej i muzycznej sprawiły, że dzieci z ogromnym zaciekawieniem obserwowały całą akcję, śmiały się, wzruszały a nawet czynnie uczestniczyły w akcji spektaklu. Sztuka posiadała wiele wartości dydaktycznych, które pomogły małym widzom w zrozumieniu takich pojęć jak: kształtowanie systemu wartości, wyraźne rozgraniczenie pojęć dobra i zła, ukazanie pozytywów działania zespołowego, miłości, mądrości oraz ponadczasowej dominacji dobra nad złem.