foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. gen. J.Bema w Kamyku. Tutaj znajdziesz większość wiadomości o nas.

Zespół Szkolno-Przedszkolny

im. gen. Józefa Bema w Kamyku

1 października odbył się apel z okazji Dnia Patrona naszej szkoły gen. Józefa Bema. Akademię przygotowała klasa 8 wraz z wychowawczynią mgr Dorotą Jędryszczak.

W uroczystości brały udział klasy 1-8. Prowadzący – Lena Kucharska i Iwo Florek, przybliżyli nam historię życia Bema. W rolę samego generała brawurowo wcielił się Aleksander Kokot. Oskar Siwczyński, Alicja Szmerdt oraz Barbara Jagoda uświetnili apel wierszami patriotycznymi. Razem z wyżej wymienionymi, Wanessa Kobyłkiewicz i Julia Kot zaprezentowały piosenki oddające ducha naszej Polski oraz waleczności i odwagi którymi życie Józefa Bema było wypełnione. Całość zakończyła piosenka „Rozkwitały pąki białych róż” w wykonaniu Leny Kucharskiej. Klasę 8, publiczność nagrodziła gromkimi, kilkuminutowymi brawami. Następnie, wszyscy zgromadzeni mogli wysłuchać wierszy patriotycznych, prezentowanych w konkursie „Ja i moja ojczyzna”. Decyzją jury, w skład którego wchodziły mgr Karina Bernat – Kamińska, mgr Joanna Ściebura, mgr Agnieszka Różalska i przewodnicząca naszej szkoły Martyna August, w kategorii 4-5, 1 miejsce zajęła Hanna Zmysłowska z klasy 5b. W kategorii 6-8, 1 miejsce zajęła Barbara Jagoda z klasy 8. Na koniec został rozstrzygnięty wcześniej przeprowadzony konkurs Wiedzy o Patronie. W kategorii 4-5, pierwsze miejsce zajęła klasa 5b, na drugim stopniu uplasowała się klasa 4, a klasa 5a ostatecznie zajęła 3 miejsce. W kategorii 6-7, pierwsze miejsce należy do klasy 7, drugie do klasy 6a, a trzecie do klasy 6b.

Wszystkim gratulujemy, i czekamy na następne akademie.

                                                                                                                                                                   Lena Kucharska VIII SP

2020 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamyku Rights Reserved